Navigace

Aukční dům VALENTINUM

Aukční dům Valentinum organizuje dražby starožitností a umění.

Adresa: Valentinská 7/58, Praha 1, 110 00 Web: valentinum.cz Prezentační video

Naše obchody Alma a aukční dům najdete v přízemí a suterénu domu U Sv. Valentina na Starém Městě pražském u metra Staroměstská.  Rodinná firma v devadesátých letech expandovala do pěti poboček po Praze, ale po roce 2000 jsme se stáhli a soustředili se na rozšíření prostor na domácí adrese.

Aukční dům Valentinum organizuje dražby starožitností a umění. Aukce se konají dvakrát do roka obvykle v květnu a listopadu. První aukce Valentina se uskutečnila na jaře roku 2004. Draží se předměty z oblasti užitého umění (včetně drobného nábytku), hračky, sklo, porcelán, keramika, šperky, hodiny, hodinky, grafika, fotografie, kresby, malba, plastiky, skulptury a další.

Pondělídle dohody
Úterýdle dohody
Středadle dohody
Čtvrtekdle dohody
Pátekdle dohody
Sobotadle dohody
Neděledle dohody
Otevírací doba

Vybrané předměty

Krajina

Jaroslav Panuška ( 1872-1958 ) tempera na kartonu, 49x65cm

79 000 Kč

Zamyšlený pierot

období Art Deco, 20. léta 20. století, firma Graniton - Svijany, návrh Emanuel Kodet ...( 1880 - 1954 ), Více informací

Cena na vyžádání

Drak socha

kompozit Asie 20.století slouží jako chrlič

25 000 Kč

Karneval

Royal Dux Made in Czechoslovakia Art Deco 50cm

22 000 Kč

Baletky

nečitelný autor olej na plátně 30.léta 20.století

16 000 Kč

Alegorie hudby

Liebscher, Adolf (1857-1919) akvarel na papíře, ovál 15x10 cm

18 000 Kč

Rybář s prutem na loďce

Klouda, Hynek (1930-2010) (A fisherman with a fishing rod on a boat) olej na plátně..., 74x170 cm, adjustováno v blind rámu Více informací

5 000 Kč

Sousoší

přelom 19. a 20. století, scéna z Othella, glazováno, malováno, Německo, Durynsko

25 000 Kč

Nahý muž a nahá gejša

Anonym (A naked man and a naked geisha) barevný dřevořez, 25x37 cm, Japonsko, 1.pol.... 20.století Více informací

4 900 Kč

Secesní váza

Čechy, Bechyně, přelom 19. a 20. století, secesní styl,patinovaná keramika,

10 000 Kč

Křižova cesta nad Starkovem

Julie Winterová Mezerová ( 1893-1980) olej na platně, 66x91 cm, ramovano, signovano vl...evo dole Více informací

18 000 Kč

Chlapeček s knihou

Bailly, Charles Eloy (1830-1895) (A boy with book) patinovaný bronz, na šedém mramoru..., obličej vyřezaný ze slonoviny, výška 17,5 cm Více informací

19 000 Kč

Dívka s kobrou

Pugi, Guglielmo (1865-1950) (Alabaster kneeling girl with cobra) alabastr na podstavc...i z bílého černě žilkovaného Více informací

36 000 Kč

Žena s dítětem

Naske, František Xaver (1884-1959)olej na plátně, 89x104 cm, adjustováno v bohatě zdobe...ném rámu, signováno vlevo dole Více informací

Cena na vyžádání

Ruský důstojník

Anonym (Rusian officer) olej na plátně, 67x57 cm, rámováno, ruský malíř 2. poloviny 1...9. století, kvalitní malba, restaurováno Více informací

Cena na vyžádání

Panoš se šperkovnicí

Muhlenbeck, Georges Emile *1862 (A young nobleman with jewelry box) zlacený bronz, výš...ka 34 cm, hlava a ruce ze slonoviny Více informací

49 000 Kč

Pohled na lázně Luhačovice

Zezula, Oldřich (1907-1980) (A view of spa Luhačovice in Moravia) olej na plátně, 65x...85 cm, rámováno, signováno vpravo dole Více informací

15 000 Kč

Dva lovci v divokém lese

Burian, Zdeněk (1905-1981) (Two hunters in wild forest) kvaš na papíře, 36x27 cm, rám...ováno pod sklem, paspartováno, signováno Více informací

60 000 Kč

Před barem v Paříži

Emler, František (1912-1992) (Outside the bar in Paris) tempera na kartonu, 23x32 cm..., rámováno pod sklem, signováno vpravo dole Více informací

15 000 Kč

Jesličky v Betlémě

Anonym (Christmas crib in Bethlehem) olej na na plátně, fixováno na kartonu, 52x37 ...cm, rámováno, signováno vpravo dole nečitelně Více informací

20 000 Kč

Mořské pobřeží s vlnami

Procházka, Josef (1909-1984) (Sea shore with waves in the evening) olej na plátně, 50...x66 cm, rámováno pod sklem Více informací

25 000 Kč

Žebrající andělíček

Anonym (A begging angel) bronz na zeleném kamenu, výška 12,5 cm, značeno v bronzu, ...KL, pravděpodobně rakouský sochař Více informací

3 500 Kč

Portrét dámy v klobouku

Smutný, Antonín (1890-1976) (A portrait of a lady in hat) olej na plátně, 51x40 cm, r...ámováno, signováno vlevo nahoře Více informací

10 000 Kč

Chalupy v zimě

Trampota, Jan (1889-1942) (Cottages in winter) olej na kartonu, 71x101 cm, rámováno, ...signováno vlevo dole, datováno 1925 Více informací

100 000 Kč

Faun svádějcí dívku

Moselsio, Simon (1890-1964) (Faun tempting a female) patinovaný bronz na černém mra...morovém podstavci, celková výška 37 cm, Více informací

56 000 Kč

Jelen v říji

Anonym (A deer in ting season) patinovaný bronz, výška 32 cm, Čechy, 1. třetina 20.... století, kvalitní provedení, Více informací

16 000 Kč

Sedící žena a dívka

Loukota, Josef (1879-1967) (A sitting woman and girl) akvarel na papíře, 33x29 cm, ...rámováno pod sklem, paspartováno, signováno Více informací

26 000 Kč

Louka s břízami

Milinovský, Filip (1886-1958) (A meadow with birches) olej na kartonu, 24x31 cm, rámov...áno, signováno vpravo nahoře, autor studoval mal Více informací

5 000 Kč